Towarzystwo Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce

 

Kurs Duszpasterski podstawowy i dla zaawansowanych spełnia standardy Towarzystwa Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce. Jest wzorowany na niemieckim (KSA) i amerykańskim (PCE) systemie kursów przygotowujących do pracy i służby duszpasterskiej oraz poradniczej. 

Kurs Duszpasterski skierowany jest do duchownych, świeckich pracowników i wolontariuszy parafii oraz innych jednostek organizacyjnych Kościołów chrześcijańskich. Kurs odbywa się w grupach od 5 do 10 osób, obejmuje 144 godziny lekcyjne (45 minut) oraz pracę własną (między zjazdami). 

Uczestnicy Kursu Duszpasterskiego podstawowego i dla zaawansowanych pracują wspólnie podczas sesji. Absolwenci kursu uzyskują kwalifikacje w zakresie duszpasterstwa, poradnictwa i komunikacji interpersonalnej na poziomie podstawowym lub zaawansowanym.

Uczestnicy kursu pracują m.in. nad: biografią, protokołami rozmów duszpasterskich, zagadnieniami osobowości duszpasterza/doradcy, elementami teorii. Uczą się komunikacji na poziomie emocji i poprzez osobiste doświadczanie. 

Obecnie odbywają się dwa kursy: w Poznaniu i w Warszawie (ten ostatni w ramach szkolenia multiplikatorów).

UWAGA
Przyjmujemy już zapisy na dwie nowe edycje kursu do Warszawy, które rozpoczną się w listopadzie 2018 roku. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października br., a osoby, które zgłoszą się do 30 czerwca otrzymają 10% zniżki.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami kursów (program, prowadzący, zgłoszenie).

Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: 33 852 97 81

Organizatorzy:
Centrum Mediacji, Superwizji i Poradnictwa Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

Partnerzy:
Stowarzyszenie Księży i Katechetów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

 

Zapraszamy